Poniralli mäng sarnaneb veidi klassikalise tsirkuse mänguga. Mängulaud koosneb rajast, millele saab asetada takistusi ja mööda rada liigutakse täringut veeretades. Võitja on see, kes jõuab esimesena lõppu. Tegu ei ole reaalse takistussõidu koopiaga, kuid takistussõidu võistlustest on võetud erinevaid ideid.
Esialgu koosneb lauamäng järgmistest osadest: mängulaud, täring(-ud), erinevad takistused, ponifiguurid ja õpetus. Osasid võib arendamise käigus juurde tulla.
Tõenäoliselt tuleb mängu kuus (6) erinevat ponifiguuri. Praegu oleme välja valinud üheksa (9) erinevat värvust. Välja valitud värvused on alloleval pildil (Pilt 1) punaste ringidega tähistatud. Valitud värvused on kõige levinumad, eristuvad üksteisest selgesti või on inimestele tuntud filmide tegelastena. Näiteks on värvus Yellow Dun (esimene rida, vasakult esimene) ühe tuntud animafilmi "Spirit: Metsik ja vaba" peategelasest hobuse (Spirit) värvus.
Figuurid loome Blender ja/või SolidEdge programmiga ning prindime välja 3D printeriga. Ponid prindime välja valgetena ja värvime hiljem vastavat värvi, kuna niimoodi on võimalik luua detailsed ja loomutruud figuurid.
Pilt 1. Hobuste värvused http://img11.deviantart.net/4c39/i/2014/112/7/1/horse_colors_poster_by_siakhuinn-d7fmj6g.jpg |
Takistusi tuleb mängu väga palju erinevaid. Need põhinevad reaalsetel takistustel, mida kasutatakse erinevatel võistlustel. Pildil 2 on üheksa (9) erinevat takistust, mida kasutatakse võistlustel.
Kirjeldan kõige levinumaid takistusi pildilt 2:
1) Stationata - lattaed, üks rida latte, millest hobune/poni peab üle hüppama, püsttakistus;
2) Oxer - okser, kaks rida latte, millest hobune/poni peab korraga üle hüppama, laiustakistus;
3) Barres de Spa - tõusev kolmik, kolm rida latte, millest hobune/poni peab korraga üle hüppama;
4) Hale rivière - veekraav, madal ja väga lai takistus;
5) Mur - müür, takistus, mille korral maandumiskohta pole näha, takistussõidus on müüri ülemised klotsid lahtised ja neid saab maha tõmmata.
Lisainformatsiooni võib vaadata FEI (Fédération Equestre Internationale) takistussõidu määrustikust. Link postituse lõpus (eesti keelne).
Pilt 2. Erinevad takistused http://www.ikonet.com/fr/ledictionnairevisuel/images/qc/obstacles-142060.jpg |
FEI takistussõidu määrustik: http://www.ratsaliit.ee/alad/ts/ts-maarustik/
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar
Tegu on põhiliselt digitaalse õpimapiga, mitte blogiga. Palun veenduge, et teie kommentaar on viisakas ja korrektne.
Töö autorid: Helen Õunapuu & Eliise Reim