23. oktoober 2015

Esialgsed ideed ja mängukirjeldus. Hobuse värvused ja takistuse tüübid. (P2)

Poniralli mäng sarnaneb veidi klassikalise tsirkuse mänguga. Mängulaud koosneb rajast, millele saab asetada takistusi ja mööda rada liigutakse täringut veeretades. Võitja on see, kes jõuab esimesena lõppu. Tegu ei ole reaalse takistussõidu koopiaga, kuid takistussõidu võistlustest on võetud erinevaid ideid.

Esialgu koosneb lauamäng järgmistest osadest: mängulaud, täring(-ud), erinevad takistused, ponifiguurid ja õpetus. Osasid võib arendamise käigus juurde tulla.

Tõenäoliselt tuleb mängu kuus (6) erinevat ponifiguuri. Praegu oleme välja valinud üheksa (9) erinevat värvust. Välja valitud värvused on alloleval pildil (Pilt 1) punaste ringidega tähistatud. Valitud värvused on kõige levinumad, eristuvad üksteisest selgesti või on inimestele tuntud filmide tegelastena. Näiteks on värvus Yellow Dun (esimene rida, vasakult esimene) ühe tuntud animafilmi "Spirit: Metsik ja vaba" peategelasest hobuse (Spirit) värvus.
Figuurid loome Blender ja/või SolidEdge programmiga ning prindime välja 3D printeriga. Ponid prindime välja valgetena ja värvime hiljem vastavat värvi, kuna niimoodi on võimalik luua detailsed ja loomutruud figuurid.
http://img11.deviantart.net/4c39/i/2014/112/7/1/horse_colors_poster_by_siakhuinn-d7fmj6g.jpg
Pilt 1. Hobuste värvused
http://img11.deviantart.net/4c39/i/2014/112/7/1/horse_colors_poster_by_siakhuinn-d7fmj6g.jpg
Takistusi tuleb mängu väga palju erinevaid. Need põhinevad reaalsetel takistustel, mida kasutatakse erinevatel võistlustel. Pildil 2 on üheksa (9) erinevat takistust, mida kasutatakse võistlustel.

Kirjeldan kõige levinumaid takistusi pildilt 2:
1) Stationata - lattaed, üks rida latte, millest hobune/poni peab üle hüppama, püsttakistus;
2) Oxer - okser, kaks rida latte, millest hobune/poni peab korraga üle hüppama, laiustakistus;
3) Barres de Spa - tõusev kolmik, kolm rida latte, millest hobune/poni peab korraga üle hüppama;
4) Hale rivière - veekraav, madal ja väga lai takistus;
5) Mur - müür, takistus, mille korral maandumiskohta pole näha, takistussõidus on müüri ülemised klotsid lahtised ja neid saab maha tõmmata.
Lisainformatsiooni võib vaadata FEI (Fédération Equestre Internationale) takistussõidu määrustikust. Link postituse lõpus (eesti keelne).
http://www.ikonet.com/fr/ledictionnairevisuel/images/qc/obstacles-142060.jpg
Pilt 2. Erinevad takistused
http://www.ikonet.com/fr/ledictionnairevisuel/images/qc/obstacles-142060.jpg

FEI takistussõidu määrustik: http://www.ratsaliit.ee/alad/ts/ts-maarustik/

13. oktoober 2015

Sissejuhatus (P1)

Tere!

Tegu on blogiga, mis kajastab lauamängu Poniralli valmimist. Poniralli lauamäng on esitatud ka Progetiigri konkursile "3D-tehnoloogiaga loodud töö" kategoorias.
Poniralli mängul on kaks autorit. Vanem autoritest on Tartu Jaan Poska gümnaasiumi abiturient Helen Õunapuu (18) ning noorem autor on Eliise Reim (6), kes käib Tartu Midrimaa lasteaias.

Korraldus:
Töö ülesanded on kahepeale jaotatud, võttes arvesse autorite vanust ja oskusi.
Heleni ülesandeks on hoolitseda õpimapi eest ja töötada välja mängumehaanika (reeglid ja tasakaalustamine jms). Samuti teeb Helen valmis 3D mudelite arvutijoonised.
Eliise on meie rühma kunstihing ja ideede generaator. Eliise ülesandeks on mõelda välja mudelite kujundus (nt ponide värv) ja lauamängu platsi kujundus. Temalt tulevad ka kõige lennukamad ideed mängu paremaks muutmiseks.
Ülesannete jaotuse kirjeldus on üldine, sest enamasti tehakse kõike koos ja ühe rühmaliikme ülesanded on ka teise kanda.

Mängu taust:
Poniralli on ratsutamise teemaline lauamäng.
Poniralli mängust valmib lõpuks kaks versiooni: "lastemäng" ja "suurtemäng". Laste versioon on lihtsam ja lastepärase kujundusega, see mõeldud eelkõige lasteaialastele. "Suurtemäng" on põhiliselt mõeldud noortele ja täiskasvanutele. Selle versiooni mängumehhaanika on keerulisem, nupud on väiksemad ja kujunus on realistlikum. 

Sellise mängu loomise idee on juba mõtetes olnud pikka aega. Siiani pole olnud aega ega võimalus ideed realiseerida. Ka ratsutamise alal ei ole mänguloojad päris võhikud - Helen on ratsutanud juba üle seitsme aasta ning Eliise huvi hobuste ja ratsutamise vastu aina kasvab.  Mängu pealkiri "Poniralli" tuleb sellest, et kõiki ponidega võistlusi kutsuvad Helen ja ta treener omavahel ponirallideks.


02.06.2013 Helen poniga Riina. Pildi autor: Kelli Saar
Creative Commonsi litsents
See teos on litsentseeritud Creative Commonsi Autorile viitamine + Jagamine samadel tingimustel 3.0 Eesti litsentsiga